28–28 червня в Харківському національному академічному театрі опери та балету імені Миколи Лисенка/Схід Опера в змішаному форматі розпочала роботу Міжнародна конференція креативних індустрій «Харків. Культура. Залізобетон: виклики, можливості, перспективи».

Завданням конференції стало об’єднати креативне суспільство України для трансформації культурного простору під час війни та після перемоги на засадах основ культурної ідентичності українців.

«Був дуже широкий спектр тем. Ми обговорювали питання пов’язані з впливом держави на культуру, взаємодію бізнесу та культури, що робити зараз із російською культурою на теренах нашої країни, обговорювали питання пов’язані з діяльністю конкретних інституцій. У нас було 10 секцій для з різними напрямками. Ми заклали платформу для нашого подальшого спілкування», — розповів Ігор Тулузов, в. о. генерального директора-художнього керівника ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка, під час брифінгу.

Подія відбувалася в змішаному форматі: онлайн та офлайн. Завдяки цьому, організаторам вдалося підключити велику кількість людей до обговорень. Серед спікерів були керівники культурних установ України, Литви, Італії, Нідерландів, Фінляндії, Німеччини.

Жанна Чепела, режисерка-постановниця ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка, кураторка Міжнародної конференції креативних індустрій «Харків. Культура. Залізобетон: виклики, можливості, перспективи» зазначила, що планують зробити серію таких заходів, присвячену різним напрямкам креативних індустрій, зокрема театрам, філармоніям, освіті.

Модерато конференції Ігор Тулузов додав, що на події почули багато відповідей та ідей на порушенні питання і вважає, що такими заходами можна впливати на Міністерство культури та інформаційної політики України, щоб зрушити проблеми культури з місця.

Конференцію можна переглянути за посиланням.

Окрім ХНАТОБу, співорганізаторами конференції виступили Литовський національний театр опери, Міланський театр Teatro del Buratto, Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди. Проєкт підготовлений за підтримки Благодійного фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Читайте також

  • На одному з найбільших культурних заходів України, «Книжковому Арсеналі», у Києві 23 червня відбулася дискусія, в якій взяв участь очільник Міністерства культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. На неї прийшли активісти з плакатами про відставку чиновника.
  • Ткаченко відреагував на петиції про свою відставку.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!