На сесії Харківської обласної ради розглядатимуть питання щодо реорганізації молодіжного академічного симфонічного оркестру «Слобожанський», кінотеатру «Боммер» та Харківської обласної бібліотеки для юнацтва.

Відповідні проєкти рішень опубліковано на сайті Харківської облради.

Що відомо?

Ініціатором проєкту став Департамент культури й туризму ОВА. Це необхідно для оптимізації мережі комунальних закладів культури області.

У пояснювальній записці сказано, що комунальне підприємство «Молодіжний академічний симфонічний оркестр “Слобожанський”» немає на балансі приміщення, тому оркестр не може повноцінно працювати.

Водночас є відреставрована будівля Харківської обласної філармонії, тому пропонують об’єднати філармонію та оркестр.

Комунальне підприємство «Кінотеатр “Боммер”» хочуть приєднати до «Обласного організаційно-методичного театрально-концертного центру» та перейменувати на «Обласний організаційно-методичний театрально-концертний центр — кінотеатр “Боммер”».

Як зазначено в пояснювальній записці, цей кінотеатр показує некомерційне інтелектуальне кіно, а із жовтня 2021 року не працює. Будівлю необхідно ремонтувати та облаштувати необхідним сучасним обладнанням.

Об’єднання цих закладів дасть можливість підвищити рівень кіномистецтва в Харківській області, покращити надання культурного продукту населенню та наповнити бюджет області додатковими коштами, пояснив директор департаменту культури й туризму Харківської обласної військової адміністрації Едуард Павленко.

Харківську обласну бібліотеку для юнацтва хочуть реорганізувати також через відсутність приміщення.

Її хочуть об’єднати з Харківською обласною бібліотекою для дітей по вулиці Алчевських, 43 та утворити єдину обласну бібліотеку для дітей та юнацтва.

«Це заощадить кошти на утримання, оптимізує адміністративно-господарську діяльність (єдина бухгалтерія, скорочення керівних та технічних посад тощо), створити єдиний інформаційно-бібліотечний простір та обмінний бібліотечний фонд, спрямований на роботу та обслуговування дітей та юнацтва, і не призведе до зменшення, погіршення якості або доступності надання населенню культурних послуг», – сказано в пояснювальній записці до проєкту рішення.

Підписуйтесь на нас у TelegramFacebook та Instagram, переглядайте YouTube та TikTok.