Пресслужба Харківського повідомила про співпрацю з архітектурною агенцією «balbek bureau» для створення нових макетів літер станції метро «Київська».

Голова агенції Слава Балбек виступив із пропозицією розробити нові макети літер, провести тестовий етап, взявши участь представників підприємства, після чого планується запустити виробництво керамічних літер.

«Історія про те, що взяти та зробити простіше, ніж інколи здається», — зазначив Балбек.

Під час процесу завершили виготовлення пілотного зразка напису в масштабі 1:1. Використовуючи різні техніки та матеріали, митці вирішили протестувати кілька варіантів. Згідно з архівними фотоматеріалами та геометрією існуючого дизайну, були створені нові літери.

Наразі проєкт знаходиться на етапі виробництва керамічних літер та незабаром буде завершений.

Гроші на розробку та виробництво збирали спільно, більшу частину профінансували громадські організації та соціально відповідальні бізнес-структури, зазначили в метрополітені.

14 липня написи на станції змінили з російських на українські. Пізніше у метрополітені пояснили причину:

«У звʼязку з необхідністю дотримання норм законодавства України було виконано дерусифікацію написів на колійних стінах станції «Київська» з її назвою. Вказане візуальне рішення тимчасове та його виконання було обумовлене неможливістю виготовлення у короткі терміни елементів деяких недостаючих літер аналогічним шрифтом та з відповідних матеріалів», — ідеться в повідомленні.

Напис на станції метро “Київська” / Фото: Максим Цвеліх

Читайте також

  • На станції метро «Армійська» у Харкові радянські зірки змінили на державні символи.