Відсьогодні в Дії запрацювала нова послуга: обміняти житловий сертифікат на нове помешкання. Послуга працює в межах програми єВідновлення.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Купити можна будинок або квартиру. Якщо вже вибрали житло, домовтеся з продавцем, оновіть Дію, а потім у розділі єВідновлення відкрийте вкладку Сертифікати на житло й натисніть Забронювати кошти. Протягом 5 робочих днів надійде підтвердження в Дію про те, що кошти заброньовані», — зазначив посадовець.

Після підтвердження броні, є 30 днів для оформлення угоди купівлі-продажу. Можна придбати житло в новобудові або на вторинному ринку, а також проінвестувати в будівництво. Якщо за цей час не встигли, то можна повторно подати заявку на бронювання коштів.

Угоду купівлі-продажу можуть оформити лише ті нотаріуси, які мають доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Протягом 5 днів кошти надійдуть продавцю житла.

Федоров зауважив, що перш ніж бронювати кошти за сертифікатом, треба переконатися, що учасник припинив право власності на знищений об’єкт нерухомості. Без цього не вдасться використати сертифікат. Припинити право власності можна в ЦНАПі або в нотаріуса, який має повноваження державного реєстратора.

Читайте також

  • У громаді на Харківщині відновлюють багатоквартирні будинки, зруйновані росіянами.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!