Протягом 2023 року територія громади не зазнавала ударів російських керованих авіабомб, однак у 2024 році армія РФ почала застосовувати КАБи для обстрілу населених пунктів.

Про це повідомив начальник інформаційного відділу Дергачівської МВА Олександр Кулик у коментарі Ґвара Медіа.

«У 2023 році КАБи по Дергачівській громаді взагалі не застосовувались. Це свідчить про те, що Росія, напевно, накопичувала свій військовий потенціал, збільшувала кількість та модернізувала КАБи», — сказав Кулик.

За його словами, Росія скидає керовані авіабомби зі своїх винищувачів безпосередньо з власної території на населені пункти Дергачівської громади.

«Мета росіян одна – тероризувати місцеве населення, сіяти паніку та хаос. Також в інформаційних мережах лунає багато ІПСО та фейків про масовий виїзд людей з Харкова та Дергачів, нібито гуманітарну катастрофу у Козачій Лопані», — зазначив чоловік.

Однак, як запевнив Кулик, хоча ситуація у Козачій Лопані і ускладнилась, ніякої гуманітарної катастрофи немає. Гуманітарна допомога надходить у потрібному обсязі для людей, які наразі залишаються у громаді. Крім того, за оцінкою прессекретаря, на території Бєлгородської області РФ не фіксується нарощування військового угруповання РФ, достатнього для повторного вторгнення на Дергачівську громаду.

Нагадаємо, станом на 18 квітня населення Козачої Лопані складає 1200 людей, села Ветеринарного — 19, села Нової Козачої — 168. У селах Гранів та Шевченка Козачолопанського старостинського округу не залишилось жодного мешканця. До повномасштабного вторгнення в окрузі жили понад 6 000 людей.

Як зазначив начальник Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко, населені пункти Дергачівської громади, що знаходяться вздовж держкордону, зруйновані майже на 100%.

Нагадаємо, що 7 березня на Раді оборони Харківської області ухвалили рішення щодо примусової евакуації дітей із батьками або їх опікунами для 18 населених пунктів Великобурлуцької та Вільхуватської територіальних громад.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

Читайте також

  • Унаслідок обстрілів з РСЗВ 16 квітня по Козачій Лопані та Вовчанську було пошкоджено житлові будинки та автомобілі