Станом на 18 квітня населення Козачої Лопані складає 1200 людей, села Ветеринарного — 19, села Нової Козачої — 168. У селах Гранів та Шевченка Козачолопанського старостинського округу не залишилось жодного мешканця. До повномасштабного вторгнення в окрузі жили понад 6 000 людей.

Про це повідомила Староста Козачолопанського старостинського округу Людмила Вакуленко журналістам Ґвара Медіа.

Як зазначив начальник Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко, населені пункти Дергачівської громади, що знаходяться вздовж держкордону, зруйновані майже на 100%,

РФ майже щодня обстрілює громаду, зокрема села Ветеринарне, Гранів та Шевченка. Місцеве населення закликають по можливості евакуюватися.

Задоренко додав, що постійно тримає контакт із військовими, тож якщо буде загроза збоку РФ, то в громаді оголосять примусову евакуацію.

«Наразі на напрямку Бєлгородщини, з інформації наших військових, немає концентрації російських сил для наступів на нашу територію. Єдина загроза зараз для місцевих людей — це обстріли, які, на жаль, завдає ворог», — пояснив Задоренко.

Нагадаємо, що 7 березня на Раді оборони Харківської області ухвалили рішення щодо примусової евакуації дітей із батьками або їх опікунами для 18 населених пунктів Великобурлуцької та Вільхуватської територіальних громад.

Евакуація здійснюється безплатно. Для попереднього запису необхідно зателефонувати на гарячу лінію Харківської ОВА з питань проведення евакуації за номером: 0 800 339 291. Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

Читайте також

  • Унаслідок обстрілів з РСЗВ 16 квітня по Козачій Лопані та Вовчанську було пошкоджено житлові будинки та автомобілі