Правоохоронці обстежили місце падіння частини російської ракети Х-32 у Богодухівському районі на Харківщині. Вони зібрали докази для кримінальної справи та призначили експертизу, щоб дослідити технології виготовлення снаряда.

Про це повідомив в.о. прокурора процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління протидії злочинам вчинених в умовах збройного конфлікту Микита Дальока.

За даними правоохоронців, ракета була виготовлена у 2023 році. Фахівці дослідили бойову частину ракети, аби з’ясувати, чи є в ній компоненти, вироблені поза межами Росії. Виявлення таких деталей дозволить відповідним чином реагувати на постачання цих компонентів до РФ, зазначив Дальока.

Х-32 — це надзвукова крилата ракета класу «повітря-поверхня», розроблена в Радянському Союзі та модернізована в Росії. Розробка ракети почалася у 1980-х роках. Вона є модернізованою версією ракети Х-22 з вищою точністю та дальністю. Х-32 прийнята на озброєння Росії у 2016 році. Її дальність до 1000 км, швидкість 4000-5400 км/год. Ракета може нести 500-кг боєголовку звичайну чи ядерну. Х-32 запускається з бомбардувальників Ту-22М3, Ту-95МС та Су-34.

Офіс Генпрокурора отримав докази використання Росією ракет із КНДР. Результати попередньої науково-технічної експертизи підтверджують, що випущена 2 січня по центральній частині Харкова ракета є ракетою малої дальності, розроблена Північною Кореєю.

Читайте також

  • На Харківщині сапери обстежили понад 4 тисячі гектарів території з початку повномасштабної війни