Росія вже використовувала про України ракети з Північної Кореї, підтвердив генеральний прокурор України Андрій Костін в етері Суспільне.Спротив.

«Щодо Північної Кореї, то днями ми отримали перші докази використання армією РФ ракет, виготовлених у цій країні. Результати попередньої науково-технічної експертизи підтверджують, що випущена 2 січня по центральній частині Харкова ракета є ракетою малої дальності, яка розроблена Північною Кореєю», — сказав Костін.

За його словами, такі ж висновки отримали військові експерти з міжвідомчої робочої групи при Офісі генпрокурора. Експерти також були на місці обстрілу та робили попередній огляд та аналіз частин ракети. Наразі роблять комплексну комісійну експертизу, завдяки якій зможуть точно підтвердити цей факт.

Андрій Костін додав, що експерти також працюватимуть над шматками інших боєприпасів, які були виявлені на місцях нещодавніх атак на Харківщині та Одещині.

Раніше пані посол США при НАТО Джуліан Сміт наголосила, має дані, підтверджені супутниковими знімками, що КНДР поставила в Росію тисячу контейнерів із військовим обладнанням та снарядами.

Пізніше координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі сказав, що РФ використовувала для ударів по Україні придбані в Північної Кореї балістичні ракети, однак речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат не підтвердив цю інформацію.

9 січня близько 50 країн засудили поставки зброї з Північної Кореї до Росії.

Читайте також

  • Російська армія завдала ракетну атаку по середмістю Харкова 2 січня. Речник прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко розповів, що ракети, ймовірно, нагадують боєприпаси, які можна побачити на фото з військових парадів у Північній Кореї. У прокуратурі схиляються до версії, що можливо це і є ракета, яку надала Північна Корея, але прямих доказів цьому немає