Найбільше порушень припадає на вересень, тоді склали 887 протоколів, про це йдеться у звіті Опендатабот, посилаючись на дані Державної прикордонної служби.

З початку повномасштабного вторгнення, в Україні обмежили виїзд за кордон чоловіків призовного віку та решти категорій військовозобов’язаних. За цей період Державна прикордонна служба виписала 7 631 протокол за спробу незаконно перетнути кордон.

Перший пік таких правопорушень зафіксували після початку повномасштабного вторгнення: якщо в лютому 2022 року складено 141 протокол за статтею 204–1 КУпАП, то вже в березні — 762.

Другий пік прикордонники встановили у вересні — 887 спроб незаконного перетину кордону. Далі спостерігався поступовий спад. Якщо на початку повномасштабної війни прикордонники фіксували близько 50–70 порушників на день, зараз, у середньому, на кордоні затримується близько 20 осіб на день.

Протягом січня-лютого 2023 року прикордонники вже склали 1 033 протоколів за незаконний перетин кордону. Однак, за словами помічника голови Державної прикордонної служби, прессекретаря Андрія Демченка, загальна кількість спроб незаконного перетину кордону більша.

Так, з 24 лютого 2022 року в пунктах пропуску ДПС виявила та зупинила понад 4,2 тисячі осіб, які використовували «підробки» задля виїзду за кордон. За такі дії передбачена карна відповідальність, тому прикордонники передають порушників у правоохоронні органи.

Поза межами пунктів пропуску було затримано близько 11,5 тисяч осіб, які намагались самотужки чи в групі незаконно перетнути кордон.

Варто зазначити, що згідно зі статтею 204–1 КУпАП за спробу або безпосередньо незаконний перетин кордону до відповідальності притягають саме прикордонники. Порушники можуть отримати штраф або до 15 діб арешту.

Для громадян, які порушили умови виїзду за системою «Шлях», передбачена інша відповідальність. Так, ДПС лише інформує Мінінфраструктури та військово-цивільні адміністрації про таких осіб, а ці держструктури можуть скасовувати відповідні дозволи або надалі не надавати їх порушникам.

  • Через систему «Шлях» за рік видали понад 1,2 мільйона дозволів на виїзд за кордон.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.