Мер Харкова Ігор Терехова закликає жителів міста не використовувати під час свят будь-яку піротехніку.

Попри заборону, яка діє з 2014 року українці продавжувал зустрічати Новий рік з феєрверками.

«Я знаю, що ми звикли відзначати це свято як великими компаніями, так і у родинному колі, весело та яскраво. Багато хто, попри заборону, котра діє з 2014 року, робив це з феєрверками», – додає очільник міста.

Утім звуки від петард можна сплутати із вибухами снарядів, які лунають на Харківщині з 24 лютого. Піротехніку не слід застосовувати в новорічні та різдвяні свята, щоби не налякати мешканців.

«Цьогоріч обмежте себе у цій розвазі. Надворі війна, звуків вибухів нам і без феєрверків вистачає. Не слід лякати своїх сусідів розривами петард чи іншої піротехніки. Наш ворог і так робить багато чого, аби зіпсувати нам новорічні та різдвяні свята. Тож зараз, коли Харків обстрілюють вже кілька днів поспіль, прошу вас більш турботливо поставитися до оточуючих та не створювати приводів для їх хвилювання», – зазначив Ігор Терехов.

За реалізацію та використання піротехнічних засобів, відповідно до статей Кодексу України про адміністративні та кримінальні правопорушення, передбачається відповідальність, а саме:

  • За статтею 164 Кодексу України порушення порядку провадження господарської діяльності штраф у розмірі від 17 тисяч до 34 тисяч гривень та забиратимуть продукцію та гроші, одержані внаслідок вчинення цього правопорушення;
  • За статтею 182 КУпАП порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях. Передбачається штраф від 85 до 255 гривень, для посадових осіб та суб’єктів господарської діяльності – від 255 до 510 гривень;
  • За статтею 195-6 КУпАП щодо порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів – штраф становить від 1 020 до 1 700 гривень з конфіскацією піротехнічних засобів;
  • стаття 296 КК України (хуліганство) – штраф від 17 тисяч до 34 тисяч гривень, або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.

Нагадаємо, комендантська година у Харкові в новорічну ніч залишиться без змін. Вона розпочнеться 31 грудня о 23:00 і закінчиться 1 січня 2023 року о 5:00.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.