SvetaTyDeBot повідомлятиме про наявність світла у будинку, перевіряючи доступність до домашнього роутера.

Бот через IP-адресу перевіряє підключення роутера до мережі. Якщо ж маршрутизатор має безперебійне живлення, то потрібно налаштувати мапінг портів в конфігурації роутера на інший пристрій з локальної мережі.

Скріншот з бота / ain.ua

Як налаштувати бот?

Є декілька варіантів за допомогою яких Telegram-бот зможе контактувати з вашою оселею і перевіряти реальну наявність електроенергії:

  • Якщо в вас Wi-Fi роутер під’єднаний напряму до електричної мережі та інтернет пропадає коли відключають світло в будинку, а також є статична IP-адреса.

У деяких провайдерів IP-адреса динамічна та змінюється при включенні/виключенні роутера або з часом. Також деякі провайдери стягують додаткову плату за надання статичної IP адреси. Зателефонуй в абонентський відділ свого провайдера або поглянь на сайті. Дізнатися свою поточну IP-адресу можна за посиланням, важливо при цьому бути підключеним до своєї мережі Wi-Fi.

  • Або налаштована DDNS. Тоді просто скопіюйте доменне ім’я з налаштувань роутера. Роутер буде сам повідомляти нову IP-адресу при її зміні. Інструкція для налаштування DDNS для роутерів: ASUS або TP-Link.

Далі необхідно відправити інформацію у повідомлені в форматі «@SvetaTyDeBot IP або DDNS». Наприклад: «@SvetaTyDeBot 88.155.20.1» або «@SvetaTyDeBot magic.ddns.net». Після цього бот почне автоматично відстежувати наявність світла.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok