У Києві презентували книгу «Сковорода і Ми», присвяченої до 300-річчя від дня народження українського філософа.

Видання містить збірку статей 40 авторів під редакцією Олеся Донія, присвячених Григорію Сковороді та осмисленню його ідейного спадку.

Ця книга є своєрідною відповіддю на виклики, які стоять зараз перед Україною. Крім того, збірка «Сковорода і Ми» стала переможцем мистецького конкурсу, проведеного Міністерством культури та інформаційної політики і вийшла друком у видавництві «Саміт-Книга».

«Переконані, що книга буде цікавою кожному, хто хоче осмислити життя та творчість українського просвітителя-гуманіста Григорія Сковороди крізь призму сучасності», – зазначають організатори.

Як зауважив заступник очільника МКІП Тарас Шевченко, 300-річчя Григорія Сковороди стало пріоритетом у діяльності міністерства цього року.

«Ми почали готуватися ще у 2021-му з розробки айдентики. Книга, яку презентуємо сьогодні, виграла мистецький конкурс міністерства і є також частиною заходів з відзначення ювілею Сковороди», – сказав він.

Попри повномасштабну війну, Україна відзначила 300-річний ювілей від дня народження видатного філософа Григорія Сковороди. З цієї нагоди відбулися різні заходи, зокрема, у Києві пройшла виставка «Світ Сковороди».

  • Укрзалізниця назвала потяг на честь поета.
  • Зняли документальний фільм про Сковороду.
  • НБУ ввів в обіг нову пам’ятну банкноту номіналом 500 гривень, присвячену 300-річчю Григорія Сковороди.

Світ ловив та не спіймав його, а от нас можна зловити у Telegram і Facebook та подивитися YouTube та TikTok.