Наразі переконати людей добровільно залишити свої домівки неможливо, зазначив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов про евакуацію. Водночас не виключено, що в деяких населених пунктах може бути оголошена примусова евакуація через загрозу бойових дій.

Про це розповів керівник ХОВА Олег Синєгубов в інтерв’ю «Укрінформ».

«Вони виїжджають до Харкова й одразу питають: коли можна буде повернутись? Звичайно, тоді, коли буде перемога», — зазначив він.

Раніше Синєгубов зазначав, що Харківська обласна військова адміністрація розглядає питання про продовження примусової евакуації з наближених до лінії фронту населених пунктів Куп’янського району.

Що відомо про примусову евакуацію Куп’янського району

9 серпня керівник Куп’янської РВА Андрій Канашевич підписав розпорядження про оголошення обов’язкової евакуації. Тоді на території Куп’янської міської територіальної громади обов’язкова евакуація оголошена для мешканців міста Куп’янськ, Заоскілля (лівий берег річки Оскіл), Ківшарівка та Куп’янськ-Вузловий.

Координаційний штаб із питань проведення обов’язкової евакуації населення підтримав рішення про проведення примусової евакуації сімей із дітьми з територій громад Куп’янського району, зазначив Синєгубов. 

Попереднє рішення про таку евакуацію було ухвалене Радою оборони Харківської області. Зокрема, евакуації підлягають сім’ї з дітьми з населених пунктів: Кіндрашівка, Тищенківка, Куп’янськ, Куп’янськ-Вузловий, Ківшарівка, Глушківка, Колісниківка, Курилівка, Новоосинове, Подоли. На момент розгляду цього питання на Раді оборони області в цих населених пунктах перебувало 275 дітей.

Крім того, згідно з рішенням Ради оборони дітям буде заборонено в’їжджати у вказані громади. Також, діти можуть бути евакуйовані щонайменше з одним з батьків або опікуном.

Усі деталі щодо евакуації можна цілодобово дізнатися, зателефонувавши за номером гарячої лінії: 0-800-33-92-91. Усі дзвінки безплатні.

Читайте також

  • У понад 20 населених пунктах Куп’янського району залишається тисяча дітей