Голову Балаклійського районного суду Харківської області тимчасово відсторонили від роботи через обвинувачення в державній зраді.

Про це повідомила пресслужба Харківської обласної прокуратури.

Там зазначили, що 13 березня Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя внесла подання про звільнення чоловіка з посади. Суддю відсторонили до ухвалення радою рішення про звільнення або його скасування.

Нагадаємо, що суддю з Балаклії обвинувачують у державній зраді. Як зазначають у прокуратурі, наразі чоловік перебуває на території РФ, його оголошено в розшук.

Обвинувачений / Фото: Харківська обласна прокуратура

За версією слідства, голова райсуду у квітні 2022 року виїхав з Балаклії до окупованого Куп’янська. Там він став «и. о. заместителя начальника управления – начальника отдела юридического сопровождения» в окупаційній адміністрації. Чоловік надавав юридичні консультації щодо російського законодавства, а також схиляв до співпраці з окупаційною владою. 

Справу розглядає Червонозаводський районний суд м. Харкова.

За два роки повномасштабного вторгнення РФ українські слідчі відкрили 1532 кримінальні провадження щодо злочинів, пов’язаних із колабораціонізмом, з яких:

  • 1230 — за ст. 111–1 (колабораційна діяльність);
  • 188 — за ст. 436–2 (виправдування збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників);
  • 56 — за ст. 111–2 (пособництво державі-агресору);
  • 21 — за ст. 111 (державна зрада).

Крім того, за даними поліції, 639 осіб на Харківщині отримали підозру в колабораціонізмі та державній зраді. До суду з обвинувальними актами направлені 387 кримінальних проваджень.З 7 вересня 2022 року на деокупованих територіях слідчі розпочали 8931 кримінальне провадження щодо злочинів, пов’язаних із вторгненням РФ. За фактами колабораційної діяльності відкриті 905 кримінальних проваджень.

Читайте також

  • З моменту деокупації Харківщини правоохоронці виявили в області 28 катівень. Це найбільша кількість по Україні. Три з них лишаються не задокументованими через те, що розташовані в інтенсивно обстрілюваних населених пунктах на кордоні з РФ.