Красноградський райсуд Харківської області визнав винним студента 2-го курсу Харківського національного університету радіоелектроніки у поширенні інформації щодо переміщення, руху та розташування підрозділів ЗСУ та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі, строком на 5,5 років.

У ХАЦ повідомили, що йдеться про уродженця Краснограду 2004 року народження Дмитра Романовича Давидченка, якого затримали 5 жовтня 2022 року.

Вирок суду містить інформацію, що Давидченко з 28 червня по 5 жовтня 2022 року, знаходячись у Краснограді, телефоном відправляв по Viber та Telegram невідомій особі інформацію про розташування військовослужбовців ЗСУ, їхнє переміщення та рух військової техніки по місту.

  • 7 липня 2022 року він надав координати місцевості, де розташована нафтобаза у Краснограді.
  • 30 серпня відправив смс-повідомлення, зазначивши координати дислокації особового складу ЗСУ.
  • У день свого затримання, 5 жовтня, робив фотофіксацію місцевого військкомату.

Допитаний у судовому засіданні студент свою провину визнав частково та запевняв, що має проукраїнську позицію.

Санкцією за це діяння є позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. Згідно з ч. 2 ст. 114-2 ККУ, кримінально караним є поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України чи інших збройних формувань України.

Читайте також

На Харківщині судитимуть експоліціянтку, яка погрожувала вивезти українських дітей до Бєлгорода. Жінка проводила «профілактичні бесіди» з місцевими мешканцями Куп’янського району під час окупації, проводила в них обшуки та погрожувала багатодітній родині вивезти їх дітей до Бєлгорода.

Фермерка з Харківщини під час окупації вивезла до РФ 2 тисяч тонн зерна на 13 млн гривень. Власниця фермерського господарства зареєструвала власний бізнес під час окупації регіону та постачала вирощене українське зерно в Росію.