24 серпня – День Незалежності України. Щорічно ми святкуємо у цей день на честь ухвалення Верховною радою УРСР Акту проголошення незалежності країни.

За традицією цього дня українці отримують додатковий вихідний, у всіх регіонах України відбуваються святкові заходи, а на Хрещатику – військовий парад.

Цього року через повномасштабну агресію з боку росії, яка триває вже шість місяців, не буде ні вихідного, ні масових заходів.

Сьогодні у Києві (і до 25 серпня) заборонено проводити масові заходи, мирні збори, мітинги та інші заходи, пов’язані з великим скупченням людей, а метро працює лише до 21 години. Аналогічна заборона діє і в багатьох інших містах України.

У столиці монумент «Батьківщина-мати» у Києві та інші знакові місця підсвітять кольорами Державного прапора України, а у Національному заповіднику Софія Київська священники всіх церков молитимуться за Україну. На столичному Хрещатику відбудеться виставка знищеної російської військової техніки. 

У Харкові ж взагалі не працюватиме транспорт, адже встановлено комендантську годину з 19:00 23 серпня до 7:00 25 серпня.

З іншої сторони безліч івентів до Дня Незалежності заплановано за кордоном. Наприклад, буде проведено акцію The Free World Gathering – українці організують ланцюг єдності на центральних вулицях європейських міст.