Гроші виділятимуться впродовж чотирьох років.

Уряд Швейцарії виділить понад 100 млн євро на гуманітарне розмінування в Україні упродовж наступних 4 років. Про це повідомляє Міністерство економіки України.

«Масштаби забруднення України мінами та снарядами, що не вибухнули, безпрецедентні та найбільші з часів Другої світової війни. Самотужки наша держава вирішити проблему не в змозі. І ми дуже вдячні Уряду Швейцарії за допомогу та підтримку, яку отримує Україна в цій сфері», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Також вона зазначила, що плануючи роботи Україна дотримується міжнародної системи пріоритетів розмінування. У першу чергу обстежується критична інфраструктура, наприклад, газогони, лінії електропередач. Друге – це безпека громадян, обстеження домівок. Третє – землі сільськогосподарського призначення. І на завершення – ліси та надводне-підводне розмінування.

Нагадаємо, Хорватія виділить 5 мільйонів євро на потреби гуманітарного розмінування в Україні. Ще 1,5 мільйона євро на ці ж потреби пообіцяв виділити уряд Іспанії.

Читати також:

  • На Харківщині двоє чоловіків загинули через вибух міни.
  • На Харківщині залишається заміновано понад мільйона гектарів території.