Штучний інтелект, який розробила компанія Meta, навчили декодувати думки в слова.
Про це повідомили в самій компанії.
Як зазначають у Meta, що вже з третьої секунди активності мозку модель може декодувати думки з точністю до 73%, використовуючи словниковий запас з 793 слів, які люди зазвичай використовують протягом дня.
Декодування мовлення було давньою метою нейробіологів та клініцистів. Такі методи відстеження мозкової активності, які розробила компанія має чіткіший результат, ніж неінвазивні, які потребують складних нейрохірургічних втручань.
Для навчання своїх моделей штучного інтелекту (ШІ) Meta використала дані, зібрані за допомогою неінвазивних методів, які вимірюють коливання електричних та магнітних полів, викликаних активністю нейронів. Ці системи, за допомогою сотні датчиків, можуть робити приблизно 1000 знімків макроскопічної активності мозку за секунду.
Щоб створити модель ШІ компанія залучила 169 людей, щоб записати їх мозкову діяльність під час слухання аудіокниг або окремих речень англійською та голландською мовами. Було використано понад 150 годин записів мозкової активності. Після чого, штучний інтелект вчився порівнювати дані про мозкову активність зі словами, які чули люди під час цієї активності.
Нагадаємо, що Україна допомагатиме Естонії створити власну Дію.