Український письменник Сергій Жадана долучився до лав 13 бригади Нацгвардії «Хартія».

Про це повідомив письменник на своїй сторінці у Facebook.

«Вступив до лав 13 бригади НГУ «Хартія». Проходжу вишкіл. Служу українському народу», — написав Жадан.

Сергій Жадан / Фото: зі сторінки Сергія Жадана у ФБ

Сергій Жадан — український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма». Автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», «Інтернат», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія», «Життя Марії», «Тамплієри», «Антена», «Список кораблів» тощо.

Його твори одержали численні національні та міжнародні нагороди, були перекладені тринадцятьма мовами, зробивши автора одним із найвідоміших сучасних українських письменників.

З початку війни Росії проти України надає волонтерську допомогу ЗСУ, зокрема започаткував проєкт «Схід читає» з наповнення бібліотек Донбасу книгами. У 2022 році отримав Премію миру німецьких книгарів за гуманітарну позицію під час війни.

13-та бригада оперативного призначення «Хартія» — військове формування Національної гвардії України, створене у 2022 році в Харкові як добровольче формування територіальної громади «Хартія» для захисту міста під керівництвом бізнесмена Всеволода Кожемяки. Підрозділ брав участь у боях за Харків, звільненні Харківщини під час контрнаступу ЗСУ, боях на Луганщині та битві за Бахмут. У березні 2023 року «Хартія» була переформована на 13-ту бригаду оперативного призначення НГУ в рамках кампанії «Гвардія наступу».

Читайте також

  • Сергій Жадан відкрив збір на створення освітнього центру на Харківщині