Сенат США одноголосно схвалив резолюцію, яка закликає держсекретаря Ентоні Блінкена визнати Росію державою-спонсором тероризму за дії в Чечні, Грузії, Сирії та Україні, що призвели до «смертей незліченної кількості невинних чоловіків, жінок і дітей».

Щоправда, ця резолюція не має обов’язкової сили.

Рішення прийняте у Палаті представників, де очікується, що спікер Ненсі Пелосі буде рішучим прихильником його ухвалення. Однак лише Державний департамент США має повноваження визнавати певну державу спонсором тероризму. Про це повідомляє The New York Times.

Тим не менш, ухвалення резолюції Сенатом чинить ще більший тиск Конгресу на адміністрацію Байдена, щоб додати Росію до списку держав-спонсорів тероризму, який включає Кубу, Північну Корею, Іран та Сирію.

«Збройні сили Російської Федерації вчиняли численні протиправні вбивства невинних мирних жителів і намагалися прикрити свої звірства масовими похованнями по всій Україні», – йдеться в законопроекті Сенату.

Законопроект фактично повторює те, що президент України Володимир Зеленський стверджує протягом війни, що російські війська вчиняли акти жорстокості проти мирного населення, включаючи зґвалтування, вбивства та тортури, що є тероризмом.