38-річному жителю Луганщини заочно оголосили підозру в співпраці з росіянами на окупованих територіях Харківської області.

Про це повідомив речник СБУ Владислав Абдула.

За версією слідства, підозрюваний — мешканець окупованої частини Луганщини, який працював на підприємствах паливно-енергетичного комплексу терористичної організації «ЛНР».

«Після захоплення російськими військами частини Харківської області фігурант вирішив вислужитися перед рашистами. Окупанти призначили його на фейкову посаду «и.о. заместителя начальника Управления топлива, энергетики и угольной промышленности» в незаконно створеній ворогом «Військово-цивільній адміністрації Харківської області», яка розміщувалась в окупованому Куп’янську», — зазначив речник.

В обов’язки підозрюваного входило переналаштовувати енергогосподарства окупованої частини Харківської області для потреб росіян. Він також здійснював контроль витрат паливно-енергетичних ресурсів структурами окупаційної влади, керував роботою захоплених підприємств паливно-енергетичної сфери й погоджував звіти про результати їх діяльності, кажуть правоохоронці.

Слідчими встановлено, що чоловік розподіляв протиправні обов’язки між співробітниками «управління», організовував виплату заробітної плати своїм підлеглим у валюті держави-агресора та виконував інші організаційно-розпорядчі й адміністративно-господарські функції в інтересах російських окупантів.

Напередодні деокупації підозрюваний покинув Куп’янський район, тож тривають заходи для встановлення його місця перебування та притягнення до кримінальної відповідальності.

Читайте також

  • 3 роки за ґратами: харків’янину оголосили вирок за підтримку дій РФ.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!