Чоловік за вказівкою спецслужб об’їжджав територію регіону та приховано фіксував наслідки російських повітряних атак на українські об’єкти.

У Харківській області Служба безпеки України затримала агента ФСБ, який коригував удари РФ по Харкову. Його було затримано під час дорозвідування місць «прильотів». Про це повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

«За вказівкою окупантів їхній поплічник об’їжджав територію регіону та приховано фіксував наслідки російських повітряних атак на українські об’єкти. Найбільше ворога цікавила інформація про можливі вогневі ураження місцевих заводів оборонно-промислового комплексу України», – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, поплічником РФ виявися працівник місцевої фармацевтичної компанії, якого російська спецслужба завербувала у березні цього року.

За інформацією правоохоронців, всі отримані відомості російський агент пересилав своєму «куратору» з ФСБ через месенджер. Повідомлення надсилав із фото та координатами інфраструктурних об’єктів Харківщини.

Для маскування «сеансів» зв’язку зі спецслужбами РФ фігурант використовував сім-карти російських мобільних операторів, на які реєстрував анонімні акаунти. За свою роботу чоловік отримував грошову нагороду на криптогаманець.

СБУ встановлено, що розвіддані потрібні були російським військовим для підготовки нових і коригування повторних ракетних та дронових ударів по прикордонному регіону нашої держави.

Під час обшуку у затриманого виявлено мобільні телефони, які він використовував для комунікації з агресором. Наразі зловмисник перебуває під вартою. Йому загрожує довічне ув’язнення.

Читати також:

  • Чоловік, який скоригував удар росіян по ринку «Барабашово» у Харкові, отримав 12 років ув’язнення.
  • Мешканці Вовчанська оголосили підозру за роботу на окупантів
  • Контррозвідка Служби безпеки викрила агентурну мережу головного управління генштабу ЗС РФ (відомого як ГРУ), яка діяла в Харківській та Житомирській областях.