Благодійний фонд savED і Простір української дитячої книги БараБука збирають 600 000 гривень для відновлення шкільних бібліотек, пошкоджених під час повномасштабної війни.

На ці кошти закуплять комплекти дитячих та підліткових книжок українських авторів, які входили до щорічного рейтингу «Топ БараБуки».

«Внаслідок повномасштабної війни пошкодженими, знищеними та розграбованими є сотні шкільних бібліотек. Сьогодні ми можемо не просто відновити їх, а й одразу наповнити найкращими книжками українських авторів замість старих російських і радянських, які, на жаль, десятиліттями були в шкільних бібліотеках», — зазначає Анна Новосад, співзасновниця благодійного фонду savED.

Долучитись до збору коштів можна за лінком.

Це пілотний проєкт зі збору коштів на книжки для шкільних бібліотек. Відомо, що з початку повномасштабного вторгнення знищено 420 закладів освіти, ще понад 2600 — серйозно пошкоджені. У більшості випадків, бібліотеки були або знищені, або розграбовані. Тому організації планують і далі проводити подібні збори, щоб наповнити бібліотеки якісною літературою.

savED — міжнародний благодійний фонд, створений у 2022 році, щоб допомогти відновити доступ дітей до освіти після наслідків війни. Фонд заснували ексміністерка освіти й науки Анна Новосад спільно з освітньою фундацією GoGlobal.

Простір української дитячої книги БараБука — проєкт підтримки дитячого читання, який діє з 2014 року. 

  • Зазначимо, що в межах дерусифікації в публічних бібліотеках станом на листопад 2022 списали близько 19 мільйонів книжок, з яких 11 мільйонів — російською мовою.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook та переглядайте YouTube та TikTok.