Верховна Рада призначила Рустема Умєрова Міністром оборони України. Рішення підтримали всі фракції, «за» проголосували 338 нардепів.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі.

Голосування за призначення Рустема Умєрова на посаду Міноборони / Фото: телеграм-канал Ярослава Железняка

Хто такий Рустєм Умєров

Рустем Умєров / Фото: forbes.ua

З 7 вересня 2022 року Умєров обіймає посаду голови Фонду держмайна. До свого призначення був обраний народним депутатом від 9-го скликання у 2019 році від партії «Голос». 

За походженням кримський татарин, радник лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. У 1944 році його сім’ю примусово депортували разом з усім кримськотатарським народом з історичної батьківщини Криму до Сибіру і Центральної Азії.  Повернутися в Крим вони змогли лише наприкінці 80-х.

Рустем Умєров навчався в Кримській гімназії-інтернаті для обдарованих дітей Міністерства освіти і науки Автономної Республіки Крим. Здобув ступінь бакалавра економіки та магістра фінансів у Національній академії управління. Був стипендіатом американської програми. Свою кар’єру розпочав в компанії lifecell, займаючи різні керівні посади з 2004 по 2010 роки. 

Одним із головних векторів у діяльності Рустема Умєрова була постійна комунікація щодо питань обміну кримських політв’язнів та військовополонених. Зокрема у 2017 році він сприяв звільненню двох політв’язнів Кремля – кримських татар Ахтема Чийгоза та Ільмі Умєрова.

Був співголовою депутатського об’єднання «Кримська платформа», учасник української переговорної групи з РФ. 

Зеленський про Умєрова

«Цього тижня парламенту буде запропоновано ухвалити й кадрове рішення. Хочу окреслити це зараз. Я вирішив провести заміну міністра оборони України. Олексій Резніков пройшов ці понад 550 днів повномасштабної війни. Я вважаю, що Міністерство потребує нових підходів та інших форматів взаємодії як із військовими, так і з суспільством загалом. Зараз очолити Міністерство має Рустем Умєров. Верховна Рада України добре знає цю людину, і пан Умєров не потребує додаткових представлень. Очікую від парламенту підтримки цієї кандидатури», – сказав Володимир Зеленський.

Також він додав, що ця заміна має стати посиленням для Міноборони.

Читайте також

Верховна Рада України підтримала рішення щодо відставки міністра оборони Олексія Резнікова, який раніше подав відповідну заяву. Рішення щодо звільнення Резнікова підтримали 327 парламентарів.

Комітет Ради з питань оборони підтримав відставку Олексія Резнікова з посади міністра оборони України. 16 проголосували за, 2 утримались. Водночас Комітет з питань економіки підтримав звільнення Рустема Умєрова з посади Голови Фонду держмайна.

4 вересня Резніков та Умєров подали до Верховної Ради заяви про звільнення з посад.

Міністр оборони Резніков залишить пост і стане послом у Великобританії — Железняк