Румунія вирішила приєднатися до декларації країн G7 на підтримку України, представленої на полях саміту НАТО у Вільнюсі.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ Румунії. Рішення країни приєднатися до «гарантій безпеки» для України озвучила міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску у телефонній розмові з держсекретарем США Ентоні Блінкеном.
Одобеску представила заходи, які вже були вжиті Румунією, а також заходи, передбачені в короткостроковій і середньостроковій перспективі для підтримки транзитних потужностей для сільськогосподарської продукції з України.
Що таке «гарантії безпеки»
На саміті НАТО 12 липня країни «групи семи» погодили рамковий документ щодо гарантій безпеки для України. У ньому узгоджено не конкретні параметри, а конкретні двосторонні договори, які будуть підписані згодом.
Того ж дня до декларації приєдналися Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція. Згодом також Іспанія, Чехія, Нідерланди, Бельгія та Португалія.
18 липня на дебатах Генеральної асамблеї ООН міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Київ хоче, щоб всі країни ООН розглянули можливість приєднання до декларації “Групи семи” (G7) про гарантії безпеки для України
Читати також:
- Генсек Столтенберг розповів, коли Україна зможе вступити до НАТО.
- Міністр оборони України прогнозує закінчення війни влітку 2024 року.
- Український контрнаступ «набере темп» після повільного початку — Зеленський. Зеленський зазначив, що контрнаступ затримали через нестачу боєприпасів та належно підготовлених бійців.