Американські розвідники підтвердили переміщення першої партії тактичної ядерної зброї до Білорусі, пише видання CNN.

«Розвідувальне управління Міністерства оборони США (DIA) “не має підстав сумніватися” у заяві президента Росії Владіміра Путіна про те, що Росія перемістила першу партію тактичної ядерної зброї до Білорусі», — йдеться в повідомленні.

Путін оголосив про це минулого місяця на Петербурзькому міжнародному економічному форумі, заявивши, що боєголовки розмістили для «стримування».

Хоча точна кількість переданої зброї невідома, американці вважають, що Росія володіє приблизно 1900 одиницями тактичної ядерної зброї серед свого арсеналу з 4477 розгорнутих і резервних ядерних боєголовок.

Путін зазначив, що решту тактичної ядерної зброї, призначеної для Білорусі, передадуть до кінця літа або до кінця року.

Раніше Президент Білорусі Алєксандр Лукашенко заявляв, що без вагань використає російську тактичну ядерну зброю в разі агресії. Однак американські розвідники вважають, що Росія матиме повний контроль над арсеналом, розміщеним у Білорусі.

Читайте також

  • Президент України Володимир Зеленський запропонував продовжити роботу «зернової угоди» після заяв російської влади про вихід з Чорноморської зернової ініціативи.
  • Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) ухвалила підсумкову декларацію, яка офіційно визнає Росію спонсором тероризму.