Президент України Володимир Зеленський запропонував продовжити роботу «зернової угоди» після заяв російської влади про вихід з Чорноморської зернової ініціативи, повідомив речник президента Сергій Никифоров.

Навіть без участі Росії Україна має продовжити існування чорноморського коридору, зазначив Зеленський. За його словами, компанії-власники суден готові продовжувати постачання зерна, якщо Україна дозволить, а Туреччина забезпечить пропуск.

«Я дав розпорядження нашому Міністерству закордонних справ після офіційного сигналу РФ, підготувати наші офіційні сигнали до ООН і Туреччини для того, щоб вони мені відповіли як президенту України, що вони готові продовжувати нашу ініціативу», — сказав Зеленський.

Президент також зазначив про існування двох угод:

  • перша — між Україною, Туреччиною та ООН,
  • друга — між Росією, Туреччиною та ООН.

Коли Росія заявляє про зупинку, вона зриває свої домовленості з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем та президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, а не з Україною. Президент наголосив, що Україна не мала жодних домовленостей з Росією.

UPD (18.07.2023): Євросоюз закликав Росію переглянути своє рішення та повернутися до  «зернової угоди». Глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель каже, що РФ продовжує використовувати продовольство як зброю. 

Читайте також

  • Раніше у Кремлі заявляли, що домовленості за Чорноморською зерновою ініціативою фактично «припинені».
  • 14 липня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що погодив з Путіним продовження угоди. Втім, прессекретар Пєсков зазначив, що Росія не робила жодних заяв про продовження ініціативи.