Служба Безпеки підозрює в співпраці з російськими окупантами директорку одного з відділень «Укрпошти» в Ізюмі.

Про це повідомив речник СБУ Владислав Абдула.

Слідством встановлено, що директорка добровільно очолила міську «філію Роспошти», яка була створена на захопленій матеріально-технічній базі Харківської дирекції українського державного акціонерного товариства «Укрпошта».

«З травня до вересня колаборантка одержувала в окупаційній адміністрації пачки пропагандистських газет рашистів: «Изюмський телеграфъ», «Харьков Z» та «Красная звезда», та організовувала їх поширення серед населення Ізюмського району через мережу поштових відділень», — розповів Владислав Абдула.

За даними слідства, ці газети містили російську пропаганду, що нібито РФ та її збройні сили не є ворогом України, що неначе росіяни з турботою ставляться до жителів окупованих територій та надають їм всіляку допомогу й підтримку, пропагували легітимність окупаційної влади.

Матеріали цих газет заперечували збройну агресію рф проти України, нав`язували читачам негативне ставлення до Української держави, прагнучи посіяти в нашому суспільстві недовіру до органів державної влади України та її Збройних Сил, йдеться в повідомленні.

Підозрювана також агітувала своїх колишніх колег з «Укрпошти» оформлюватися на роботу до поштового підприємства окупантів, а також вчиняла інші публічні заклики до співпраці з ворогом, додав речник.

Після звільнення регіону жінка тривалий час переховувалась від правосуддя, співробітники СБУ знайшли її та затримали.

За матеріалами СБУ жінці повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27, ч.2 ст. 28, ч. 6 ст. 111–1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність у формі здійснення інформаційної діяльності в співпраці з державою-агресором та її окупаційною адміністрацією). Наразі їй обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Читайте також

  • РФ завербувала мешканця Харківщини через «чат знайомств» — СБУ