Останніми днями армія РФ продовжує локалізовані наступальних дій на рубежі Куп’янськ-Сватове-Кремінна, пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

Український Генштаб повідомляв, що російські війська провели невдалі атаки на Куп’янському напрямку біля Синьківки (7 км на північний схід від Куп’янська), Петропавлівки (5 км на північний схід від Куп’янська) та Іванівки (20 км на південний схід від Куп’янська), а також у районі Сватового біля Стельмахівки (15 км на північний захід від Сватового).

Мапа бойових дій на Сході України / Джерело: ISW

«Міністерство оборони (МО) Росії заявило, що підрозділи Західного угруповання російських військ покращили свої позиції поблизу Куп’янська. Один відомий російський блогер стверджував, що російські війська просунулися на південний захід від Першотравневого (24 км на схід від Куп’янська), а інший блогер стверджував, що російські війська просунулися в районі Петропавлівки та Синьківки і просуваються в районі Макіївки (20 км на південний захід від Сватового). Російські джерела опублікували кадри, на яких нібито показано, як російська авіація завдає ударів по українських переправах через річку Оскіл у напрямку Куп’янська за допомогою планерних бомб ФАБ-500», – йдеться в повідомленні.

Державна прикордонна служба України опублікувала відео, на якому українські прикордонники відбивають атаку малочисельної російської піхоти поблизу Сватового. Російський мілітарний блогер опублікував кадри, на яких нібито російські снайпери ВДВ діють у лісових масивах поблизу Кремінної.

Інститут цитує російські джерела, які стверджують, що 3 листопада українські сили провели невдалі наземні атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Речник Західного угруповання російських військ Сергій Зибінський заявив, що підрозділи Західного угруповання російських військ відбили українську атаку в районі Синьківки. Міністерство оборони (МО) РФ заявило, що підрозділи Західного угруповання російських військ відбили 24 українські атаки на Куп’янському напрямку, а підрозділи Центрального угруповання російських військ відбили 20 українських атак на Лиманському напрямку в період з 28 жовтня по 3 листопада.

Читайте ще

У Харкові російські безпілотники вдарили по цивільних об’єктах — фоторепортаж. У ніч на 3 листопада близько 00:00 та 01:00 Росія здійснила масовану атаку по Харкову. Щонайменше 10 безпілотників вдарили по цивільній інфраструктурі міста.