Окрім дітей відомо про 1007 фактів примусового вивезення цивільних осіб. У кримінальних провадженнях усі вони проходять як зниклі безвісти. Такі випадки розслідують слідчі СБУ, Національної поліції під процесуальним керівництвом обласної прокуратури, повідомив у інтерв’ю АрміяInform очільник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

Уже 218 неповнолітніх громадян України повернулися на батьківщину, тоді як 118 дітей перебувають у сім’ях родичів в Російській Федерації.

Разом з тим місцеперебування 225 інших залишається невідомим. Однак, завдяки підтримці міжнародних партнерів продовжується робота над встановленням де саме знаходяться ці діти. Україна постійно надає оновлену інформацію іноземним державам про те, що відбувається на території Росії.

Під час досудового розслідування прокуратура Харківської області встановила факт примусового вивезення 13 вихованців комунального закладу «Куп’янська спеціальна школа» до школи-інтернату, розташованого в тимчасово окупованому ще з 2014 року селищі Перевальськ, що на Луганщині.

Водночас не можна стверджувати, що ці діти перебувають саме там, оскільки є інформація, що на окупованих територіях росіяни вилучають та знищують документи, які підтверджують вивезення неповнолітніх громадян України.

Читайте також: Прокуратура Харківської області виявила 23 катівні, де піддавалися тортурам з боку російських військовослужбовців понад 100 цивільних громадян України.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.