Українські письменники та перекладачі зможуть взяти участь у першій «Літературній резиденції імені Олега Лишеги», організованій програмою «Читай» на платформі «Тепле місто».

Під час перебування в резиденції, учасники матимуть змогу займатися власними проєктами, брати участь у двох публічних заходах у Франківську та відвідати місто Тисменицю, де народився Олег Лишега. Крім того, учасники повинні написати та опублікувати есей про митця.

Резиденція триватиме з 1 червня до 1 липня в Івано-Франківську, місті, з яким зв’язаний поет і перекладач Олег Лишега. Організатори забезпечують проживання, харчування та логістику для учасників. Заявки на участь у резиденції можна подати за посиланням до 14 травня.

Як зазначають організатори, проєкт є продовженням традиції літературних резиденцій, які вже проводилися в місті. Присвоєння резиденції імені Олега Лишеги є спробою актуалізувати його поезію та тексти, які мали великий вплив на українське суспільство. Це щире бажання продовжити його надихати майбутні покоління.

Олег Лишега

Відомий український поет і перекладач, якого вважають реформатором української поезії. Він був відомий своїми поетичними творами, зокрема збіркою «Вибрані вірші Олега Лишеги», яку він переклав англійською мовою разом із Джеймсом Брасфілдом.

Він також написав книгу «Друже Лі Бо, брате Ду Фу», яка увійшла до довгого списку премії української служби ВВС «Книга року ВВС».

Проєкт підтримує благодійний фонд Renovabis. За додатковою інформацією звертайтеся на електронну адресу [email protected].

  • Воєнний плакат весняного стану: у Харківському ЛітМузею відбудеться виставка постерів.

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.