За перші п’ять місяців цього року зареєстровано 147 кримінальних проваджень за статтями, пов’язаними з рейдерством. Це на 12% більше, ніж за весь попередній рік. Проте, загальна кількість справ ще залишається нижчою, ніж у відповідний період до великої війни у 2021 році. Про це повідомили в Опендатабот.

  • Найпоширенішим злочином є підробка документів ст. 205-1 Кримінального кодексу України — зареєстровано 87 проваджень. Це майже така ж кількість, як за весь минулий рік.
  • Щодо протидії законній господарській діяльності (ст. 206 ККУ) зареєстровано 43 провадження. Це на 150% більше, ніж за весь минулий рік.
  • За фактами протиправного заволодіння майном підприємств (ст. 206-2 ККУ) зареєстровано 17 проваджень протягом першого півріччя 2023 року. Це менше, ніж у попередні роки.
Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Варто відзначити, що лише 10% усіх проваджень цьогоріч направили до суду. В основному, це стосується лише справ про підробку документів. Для порівняння, у 2021 році третину проваджень було передано до суду.

Інфографіка Опендатабот / opendatabot.ua

Читати також:

  • З 16 травня 2023 року Офіс протидії рейдерству та Мін’юст втрачають повноваження скасовувати незаконні рішення у сфері державної реєстрації прав на нерухомість, скоєні рейдерами в колаборації з недоброчесними нотаріусами та так званими «чорними реєстраторами».
  • Кількість порушених проваджень щодо рейдерства у 2022 році в цілому й, зокрема, під час воєнного стану, суттєво знизилась. У порівнянні з відповідним періодом торік, кількість облікованих кримінальних проваджень по рейдерству в Україні за 10 місяців зменшилась у більш ніж 5 разів. 

Підписуйтесь на нас у Telegram і Facebook, переглядайте YouTube та TikTok.