Попри повномасштабне вторгнення РФ в Україну, кризу та блекаути, бізнес в країні продовжує розвиватися.

Цього року до списку великих платників податків (ВПП) додалося вдвічі більше підприємств — 397, ніж вийшло — 177. Минулого року реєстр скоротився на 32 компанії, повідомляють аналітики Опендабота.

Для того, щоб попасти у цей реєстр, підприємства мають відповідати декільком критеріям:

  • бути українською компанією (юридична особа України або постійне представництво нерезидента в Україні);
  • за рік заробити більше ніж 50 мільйонів євро в еквіваленті за курсом Нацбанку;
  • сплатити податки, окрім митних, на суму більш ніж 1,5 мільйони євро.

У 2022 році лідерами серед нових учасників списку ВПП стали компанії, що займаються оптовою торгівлею та постачання енергії, газу, пари та кондиційованого повітря. 

Інфографіка від Опендатабот

Сектор сільського господарства у 2023 році опустився на третю сходинку, натомість одразу 21 державний лісгосп потрапив у реєстр, що утричі більше, аніж у 2022 році.

За даними податкової служби, ще у 2020 році на великих платників податків припадає 60% вiд усiх надходжень до бюджету України. Реєстри, що містять перелік ВПП, були закриті державою на період війни. Через це неможливо дізнатися актуальний відсоток на 2023 рік.

«Відкриті дані — це частина вільної України, за яку ми воюємо зараз. В перші дні війни держава закрила реєстри, аби захистити інформацію від ворога. Проте за рік великої війни ми вже маємо створити правила роботи з реєстрами під час воєнного стану та після нього. Для цього мають закриватись не усі реєстри загалом, а лише та інформація, що відповідає чітким та прозорим визначенням чутливої для безпеки країни», — коментує засновник Опендатабота Олексій Іванкін.

  • Для підприємців Харківщини створюють програми підтримки

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.