16% респондентів з прифронтових регіонів регулярно читають новини з російських джерел, зокрема 6% роблять це щодня, свідчать результати соціологічного дослідження Київського міжнародного інституту соціології.

Три чверті мешканців прифронтових регіонів щоденно споживають новини. Майже всі опитані стежать за подіями в Україні, для 67% це є дуже важливим. Головними джерелами новин для них є національні та місцеві медіа. Міжнародні новини щоденно читають менше третини респондентів, більше третини роблять це щотижня.

Згідно із дослідженням, найбільше респондентів цікавлять місцеві та загальноукраїнські новини. Також інтерес викликають економіка країни, міжнародні новини (крім Росії), соціальні проблеми, науково-пізнавальні та освітні програми, а також здоров’я. Важливими для багатьох є також новини про війну.

Щодо формату новин, більша частина респондентів віддає перевагу відео. Половина більше схильна до коротких інформаційних повідомлень, а чверті важливі зображення. Довгі статті цікавлять лише 6% опитаних, а формат подкастів чи радіо обирають 7% респондентів.

Опитування проводилося протягом 7-12 серпня 2023 року КМІС серед мешканців 10 прифронтових регіонів на замовлення проєкту «Трансформація комунікацій в Україні».  Дослідження було підтримано американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Методом онлайн інтерв’ю було проведено 1000 інтерв’ю з дорослими мешканцями прифронтових регіонів. 

Читайте також

  • Харків’яни масово отримують спам-повідомлення від росіян: у ХОВА відреагували