Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт #10449 про посилення мобілізації. «За» проголосували 243 народних депутати, повідомили нардепи Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.

За словами Железняка, по фракціях проголосували: Слуга народу — 178, Платформа за життя та мир — 17, За майбутнє — 7, Голос — 3, Довіра — 18, Відновлення України — 12, позафракційні — 8, Європейська солідарність та Батьківщина — 0.

Законопроєкт прийнято без пропозицій Комітету, написав Железняк Після першого читання законопроєкт доопрацьовуватимуть 14 днів до 21 лютого і далі друге читання.

«Тобто найбільш ймовірно буде прийнято законопроєкт в цілому в останній тиждень лютого (22-24.02), підписаний на початку березня і вступить в силу через місяць, тобто у квітні», — написав він.

Законопроєкт представляв міністр оборони Рустем Умеров, повідомила депутатка Ірина Геращенко. Вона також зазначила, що Головнокомандуючого Залужного не було, хоча «Офіс Президента хотіли саме на нього перекласти презентацію проєкту».

Раніше омбудсмен Дмитро Лубінець висловлював зауваження до окремих норм законопроєкта, але згодом після термінової наради з Міністром оборони України Рустемом Умєровим закликав ухвалити законопроєкт у першому читанні.

Основні зміни, які пропонує законопроєкт, такі: встановлюється максимальний строк безперервної військової служби в 36 місяців, після чого військовослужбовець підлягає звільненню; знижується призовний вік з 27 до 25 років; люди з інвалідністю звільняються від військової служби; добровольці за мобілізацією отримують 2-місячну відстрочку; щорічна основна відпустка може надаватися частинами, але не менше 15 днів; звільнені з полону матимуть додаткові 90 днів відпустки; оновити дані можна буде онлайн; після мобілізації передбачено обов’язкову 2-3-місячну підготовку; скасовується строкова служба, замість неї — базовий військовий вишкіл; всі підлягають військовому обліку, право на відстрочку для держслужбовців скасовується, окрім певних посад.

Читайте також

  • Рада підтримала відставку міністерки у справах ветеранів Юлії Лапутіної