Прикордонники відділу «Вилок» Мукачівського загону затримали групу з 10 чоловіків, які хотіли незаконно перетнути державний кордон та потрарити в Угорщину. Про це повідомили в ДПСУ.

Уточнюється, що затриманими виявилися чоловіки з Харкова та ще 7 областей України. Мова йде також про Закарпатську, Полтавську, Житомирську, Вінницьку, Запорізьку області та міста Київ та Дніпро.

За версією ДПСУ, всі вони сподівалися потрапити в Угорщину через пшеничне поле, мали заплатити хабаря переправникам по 7-10 тисяч доларів США.

Їх виявив прикордонний наряд під час моніторингу ділянки. На затримання невідомих висунулася група реагування. Загалом було затримано 10 осіб, двоє з них намагалися втекти. Усіх чоловіків, для з’ясування обставин правопорушення і складання протоколів, доставили у прикордонний підрозділ. Триває слідство.

З початку введення воєнного стану було зафіксовано 1125 спроб підкупу українських прикордоників на загальну суму понад 12,6 млн грн. При чому, за червень цього року, вдалося зупинити 28 з них. Більшість таких спроб підкупу намагались здійснити чоловіки – громадяни України, які намагалися виїхати за кордон. 

Порушення цього тягне за собою відповідальність, яка передбачена законом — стаття 369 КК України: пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. Такі діяння караються штрафом визначеним судом або позбавленням волі на строк до 4 років.

Читайте також