Уже вчетверте в Україні вручили премію Women in Arts, яка відзначає досягнення жінок, які працюють у сфері культури та мистецтва.

Цьогоріч нагороджували за два попередні роки, оскільки у 2022 церемонія не відбулася через повномасштабне вторгнення. Премія Women in Arts. The Resistance пройшла під гаслом «Вогонь запеклих не пече».

Також мала додатковий критерій відбору «внесок у перемогу», що враховує діяльність у військовій, волонтерській, культурній чи будь-якій іншій сферах, що наближає перемогу України. Цей критерій додався до загальних вимог: професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання.

Переможниць визначали у восьми номінаціях: Візуальне мистецтво, Музика, Театр, Кіно, Література, Культурний менеджмент, Журналістика та Особлива відзнака за важливий внесок в українську культуру.

Лауреатками премії стали:

Жінки у візуальному мистецтві: Алевтина Кахідзе

Алевтина Кахідзе / mfa.gov.ua

Художниця з 2014 року працює над темою війни, акцентує увагу на соціокультурних явищах та процесах. Висвітлює війну в Україні, веде освітню, дослідницьку, дипломатичну роботу в Україні та Європі.

Жінки в музиці: Алла Загайкевич

Алла Загайкевич / mfa.gov.ua

Композиторка, виконавиця, організаторка міжнародних проєктів електроакустичної музики «Електроакустика». Серед її найвагоміших проєктів останніх років — сучасна опера «Вишиваний. Король України», музика до фільмів «Будинок «Слово».

Жінки в театрі: Ніна Захоженко

Ніна Захоженко / mfa.gov.ua

Представниця сучасної української драматургії. Вистави за її текстами можна побачити у Львові, Дніпрі, Харкові та Києві, а також на сценах різних театрів світу.

Жінки в кіно: Аліна Горлова

Аліна Горлова / mfa.gov.ua

Режисерка-документалістка. Її відомі роботи: «Явних проявів немає», «Цей дощ ніколи не скінчиться». Під час повномасштабного вторгнення розпочала волонтерську діяльність, а також із перших днів фіксувала події як кінорежисерка.

Жінки в літературі: Галина Крук

Галина Крук / mfa.gov.ua

З початку 2014 році постійно пише й рефлексує на теми втрат, смертей, насильства, їздить до прифронтових зон допомагати військовим і місцевим мешканцям.

Жінки в культурному менеджменті: Юлія Ваганова

Юлія Ваганова / mfa.gov.ua

В. о. директора Музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. ЇЇ внесок у розвиток Музею Ханенків та Мистецького Арсеналу, оцінюють як неймовірно високий прояв фаховості.

Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях: Анастасія Платонова

Анастасія Платонова / mfa.gov.ua

Журналістка видання LB.ua. Від початку повномасштабного вторгнення просуває тему зміни погляду світу на українську й російську культури в контексті деколонізації.

Особлива відзнака — Юлія Сідорова з позивним «Куба»

Юлія Сідорова / mfa.gov.ua

Парамедикиня ЗСУ, очільниця медслужби жіночого ветеранського руху Veteranka.

Women in Arts – це незалежна премія, заснована у 2019 році Українським інститутом та ООН Жінки в Україні у рамках руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe.

  • Парамедикиня Юлія Паєвська стала лауреаткою премії Держдепартаменту США International Women of Courage.

Підписуйтесь на нас у Facebook і Telegram, переглядайте YouTube та TikTok.