Усі знищені або пошкоджені внаслідок російської агресії об’єкти культурної спадщини внесуть до спеціального держреєстру, через який визначатимуть розмір компенсацій від РФ.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на конференції «Об’єднані заради справедливості. Об’єднані заради збереження культурної спадщини».

Втрати в секторі культури та туризму України включно з недоотриманим доходом склали 19,6 млрд доларів — такою є оцінка Світового банку, зазначив прем’єр-міністр. Загалом, за його словами, в Україні пошкоджено або зруйновано понад 900 об’єктів історії та культури. Ще понад 20 тисяч пам’яток культури національного та місцевого значення перебувають в окупації.

«Росія сповідує ідеологію тотального руйнування. Вона знищує житлові будинки, школи та дитячі садки, лікарні та електростанції, заводи й ферми. Так само вона стирає з лиця землі храми, музеї, театри, історичні будівлі, пам’ятники», — сказав Денис Шмигаль. Він наголосив, що необхідно сформувати механізм реалізації принципу «Росія заплатить».

Нагадаємо, що за даними МКІП, на Харківщині найбільше в України зруйнованих чи пошкоджених пам’яток культурної спадщини. Пошкоджено або зруйновано 216 об’єктів, серед яких 10 національного значення, 202 місцевого значення, 4 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Повністю зруйновано — 2 (пам’ятка місцевого значення, Водонапірна башта, село Піски-Радьківські; пам’ятка місцевого значення, Вітряний млин, село Чернещина), часткова — 206, стан невідомий — 8.

Також у Харківській області внаслідок бойових дій пошкоджено або повністю зруйновано закладів освіти – 830, повідомив очільник ХОВА Олег Синєгубов.

Читайте також

  • На Харківщині відновлюють медзаклади пошкоджені через війну.