На Харківщині в Черкаській Лозовій завершують роботи з відновлення амбулаторії загальної практики сімейної медицини, яка були пошкоджені росіянами. У селищі Лісне — уже відновили.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

У пресслужбі зазначили, що амбулаторії в Черкаській Лозовій та селищі Лісному були пошкоджені ще з початку повномасштабного вторгнення.

«З перших днів повномасштабного вторгнення Харківщина, як прифронтовий регіон, зокрема й Малоданилівська громада була під постійними артобстрілами та авіабомбардуваннями, унаслідок чого було пошкоджено та зруйновано вщент багато обʼєктів інфраструктури, у тому числі й медичної», — йдеться в повідомленні.

У Черкаській Лозовій відновили дах, а Лісному — встановили вікна. Також у рамках Фонду ліквідації наслідків збройної агресії були виділені кошти на капітальний ремонт частково зруйнованих будівель амбулаторій. Йдеться про ремонт покрівлі, зовнішніх та внутрішніх опорних стін, перекриттів, дверей, склопакетів, інженерних комунікацій тощо. Також у медзакладах проведуть роботи з підвищення рівня енергетичної ефективності будівлі та енергозбереження.

Амбулаторія в Лісному відновила свою роботу ще із жовтня 2023 року, а в Черкаській Лозовій ще тривають роботи зі встановлення нового котла. Обидві амбулаторії надають первинну медичну допомогу населенню Малоданилівської громади. Протягом року в медзакладах отримують медичну допомогу близько 4 тисячам пацієнтів.

Від початку повномасштабної війни в Україні було пошкоджено 1523 об’єкти медзакладів та ще 195 — зруйновано вщент. 502 об’єкти медзакладів вдалося відновити повністю та ще 362 — відновлені частково.

Читайте також

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!