Міністр освіти і науки Польщі Пшемислав Чарнек розповів, що польські школи готові з вересня прийняти 200-300 тисяч учнів з України.

«Ми систематично до цього готуємось. У нас дуже еластична система, створена спільно з самоврядуванням і відповідальними органами», – запевнив в ефірі Польського радіо Пшемислав Чарнек.

Польський міністр зазначив, що ймовірні проблеми можуть з’явитися у великих містах, таких як Варшава чи Краків, де можливими є ситуації, коли надто багато осіб звернеться до директора однієї школи з проханням прийняти дітей. У таких випадках батькам пропонуватимуть інші школи, де можна буде прийняти українських дітей.

Чиновник також додав, що відповідно до даних міністерства, у Польщі перебуває близько 700-800 тисяч українських дітей шкільного віку, а близько 500-600 тисяч з них навчаються дистанційно у своїх українських школах. 

Додамо, що наразі у Харкові зруйновано близько 110 шкіл. Місто потерпає від російських обстрілів, заклади освіти та культури є цілями окупантів. Якщо воєнна ситуація в місті не зміниться, школярі продовжать навчатися дистанційно.