1–2 липня харків’ян запрошують на освітню програму the black box | «Політики пам’яті» з фокусом на сучасний театр воєнного часу, методи осмислення дійсності й роботи з документом у мистецтві.

Jam Factory Art Center вперше їдуть із програмою the black box за межі Львова.

«Ми сфокусувалися на дослідженні етичності і важливості осмислення війни в мистецтві. Саме Харків, місто яке не зупинялось у творчості і продукування сенсів та цінностей, стало локацією для нашої програми. Ми поговоримо про перетворення болю на досвід через театральні практики та мистецтво відновлення» — коментує кураторка програми Вероніка Склярова.

Обговорюватимуть як працювали з театром до 2022 року, як «правильно» та «етично» осмислювати дійсність у мистецтві/театрі сьогодні. Методи роботи із жертвами та свідками, огляд різних проєктів та медіа.

У програмі буде 3 лекції та круглий стіл:

У суботу, 1 липня:

  • о 16:00 виступить Зоя Лафферті з лекцією «Роль театру в підриві домінуючих наративів»;
  • о 18:00 — Ніна Хижна «Новий словник: театр воєнного часу».

У неділю, 2 липня:

  • о 16:00 виступатиме Пьотр Армяновський «Як театр «перетворює» біль у досвід»;
  • о 18:00 відбудеться круглий стіл: «Політика пам’яті: як говорити про театр сьогодні», модератором буде Дмитро Заєць.

Участь у заході безплатна, але за попередньою реєстрацією. Подія відбуватиметься у ЄрміловЦентрі за адресою: майдан Свободи, 4.

the black box — це освітня програма зі сучасного театру, що реалізується Jam Factory Art Center з 2019 року у Львові. Проєкт поєднує в собі різні формати: лекції, публічні дискусії, воркшопи для посилення спроможності діячів та діячок театрального сектору в Україні, створюючи простір для навчання, обміну досвідом та комунікації.

Читайте також

  • У Харкові відбулася дводенна Міжнародна конференція креативних індустрій.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!