Дистриб’ютор фільму «Іван і Марта» KyivMusicFilm повідомив, що показ стрічки переноситься на невизначений час.

«Через невирішені питання продюсерів із Держкіно, про які нам стало відомо лише в день старту прокату, ми не можемо випустити фільм. Наразі кінотеатри зупинили продаж квитків та скасували сеанси», — йдеться в повідомленні.

У компанії уточнили, що не звинувачують Держкіно в зриві прокату. «У день старту прокату ми дізнались про те, що з юридичного боку стрічка не готова до релізу», — зазначили в компанії.

Також у повідомленні зазначається, що організатори вже шукають вирішення ситуації. Для людей, які вже придбали квиток на сеанс, який скасували, є опція зв’язатися з кінотеатром для відшкодування коштів.

Про фільм 

Стрічка розповідає про те, як формувалося коло талановитих однодумців-інтелектуалів, чим жили українські шістдесятники між Києвом та Львовом і як вони обрали шлях опору режиму, за який багатьом довелось заплатити дорогу ціну.

Водночас фільм показує історію стосунків Івана Дзюби та його дружини Марти. Жінка впродовж усього життя підтримувала літературознавця: допомагала пережити репресії та не втратити віри.

За два дні до повномасштабного вторгнення Росії в Україну Іван Дзюба помер. Його рідне місто на Донеччині тимчасово окупована росіянами.

«Нам пощастило — майже весь час роботи над фільмом (2018-2022 рр.) наш герой був з нами. У липні 2021 року ми встигли зняти його ювілей — 90-річчя. Нині відеоплівка випромінює додаткові сенси — і життя Івана Михайловича, і нашого ставлення до матеріалу», — говорить Сергій Буковський. 

Читайте також

  • Фільми «Люксембург, Люксембург» та «20 днів у Маріуполі» номінували на національну премію «Кіноколо».