Це перша в Україні такого роду спецтехніка. Усього сапери отримають дві машини – друга буде передана до кінця листопада.

Харківські піротехніки отримали першу в Україні спеціальну машину для підготовки ґрунту до розмінування. Ця машина випробовувалася понад рік та отримала сертифікат відповідності, що дозволяє налагодити її виробництво. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Харківські піротехніки отримали першу в Україні спеціальну машину для підготовки ґрунту до розмінування / Фото: Фото: Іван Самойлов, Ґвара Медіа

«Техніка проста у використанні та обслуговуванні, а також помітно дешевша закордонних аналогів. При цьому абсолютно не поступається у ефективності, так само знешкоджуючи протипіхотні та протитанкові міни», – ідеться в повідомленні.

Також вона оснащена автоматичним пультом управління та камерами відеоспостереження, що зменшує ризики для операторів. Усього придбано дві такі машини, друга буде передана фахівцям до кінця листопада. Вартість однієї – 4,6 мільйона гривень.

Нагадаємо, МВС планує збільшити кількість саперів задля швидкого розмінування України. Про це Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко заявив в етері телемарафону «Єдині новини». 

Читайте також

  • За тиждень сапери ДСНС знищили 537 боєприпасів на Харківщині.
  • МВС планує збільшити кількість саперів задля швидкого розмінування України.
  • Рятувальники області 27 жовтня відзначають 200-річчя пожежної охорони Харківщини.