Для підтримки підприємців Харківської області підвищили ліміт кредитування та зменшили відсотки за держпрограмою «5–7–9%».

Про це повідомив очільник ХОВА Олег Синєгубов.

Зазначається, що до програми доступних кредитів «5–7–9%» було внесено зміни відповідно до постанови Кабміну № 28 в частині розширення механізмів підтримки бізнесу.

Це означає, що кредитний ліміт для бізнесу, що зазнав руйнувань і здійснює діяльність на деокупованих територіях збільшено до 150 мільйонів гривень. А також компенсація відсотків за програмою до рівня 1% на перші два роки, 5% з наступного року на інвестиційні цілі та 3% на фінансування оборотного капіталу.

«У нас по області вже понад 11 мільярдів кредитів видано за програмою «5–7–9%». Але під 1% — це зовсім інші умови й мають позитивно вплинути на кредитування підприємств в області», — зазначив Олег Синєгубов.

Також наказом Мінреінтеграції № 309 врегулювали механізм отримання податкових пільг для визнання земельних ділянок забрудненими вибухонебезпечними предметами.

Щоб отримати відповідний висновок, представникам бізнесу необхідно звернутися до очільників громад, де знаходиться постраждале підприємство. В усіх громадах області створено профільні комісії, йдеться в повідомленні.

Читайте також

  • Харків’яни отримали майже 26 мільйонів гривень на власну справу.