У Харкові встановлюють 14 блочно-модульних котелень для безперебійного проходження нового опалювального сезону.

Про це повідомляє пресслужба Харківської міської ради.

За словами начальника управління з експлуатації КП «Харківські теплові мережі» Сергія Мельниченка, це на 90 % готовий продукт, який заощаджує час на підготовку до опалювального сезону.

Щоб вони запрацювали, треба отримати дозволи на підключення комунікацій, залити фундамент, встановити димові труби, саму котельню і підключити до неї мережі опалення, що займає кілька місяців.

Такий вигляд мають блочно-модульні котельні зсередини / Фото: Харківська міська рада

Це не перші блочні котельні, що працюватимуть у місті. Торік у Харкові працювали 17 таких котелень. Завдяки ним вдалося зекономити до 20 % електроенергії та газу.

Різниця між старими та новими в потужності — минулорічні котельні мали потужність 1МВт, а нові — від 3 до 8 МВт. Зокрема, система в Київському районі на 6 МВт здатна забезпечити теплом та гарячою водою сім великих багатоповерхових будинків, школу та дитячий садок.

Усе обладнання такої котельні має частотне керування і може працювати від дизельного генератора. Також там є запас води, що дозволить подавати тепло навіть під час блекауту.

Планують цього року завершити монтажні роботи на чотирьох блочно-модульних котельнях. Найпотужнішу встановлять у Новобарівському районі, а решту — в Основ’янській, Холодногірській та Немишлянській філіях підприємства.

Читайте також

  • В Укренерго розповіли чи готова Харківщина до зими.

Аби творити медіа разом із читачами, ми розвиваємо Спільноту. Саме твій внесок допоможе нам купити бензин для поїздки у важкодоступні зони, ідентифікувати ще один підрозділ росіян, що атакували Харківщину, або ж зняти сюжет про мешканців міста. Долучайся!