Служба безпеки затримала в деокупованому районі Харківщини чоловіка, який підозрюють у співпраці з росіянами.

Про це повідомив речник СБУ Владислав Абдула.

Слідством встановлено, що 58-річний мешканець із села Шевченкове Куп’янського району, який займався роздрібною торгівлею паливно-мастильними матеріалами, навесні 2022 року домовився з окупантами, що віддаватиме їм частину прибутків від своєї торгівлі, а за це він зможе торгувати паливно-мастильними матеріалами.

«Він навіть оформив в окупаційній «налоговой» так званий «патент» на торгівлю паливом та взяв на себе зобов’язання зі сплати податків до бюджету держави-агресора», — додав речник.

Для ведення цього бізнесу чоловік використовував власну автозаправну станцію, що знаходиться в одному із сіл Шевченківської громади, а також бензовоз, на якому намалював символи російської агресії проти України, зазначають правоохоронці.

Під час окупації забезпечував росіян пальним: СБУ затримала підозрюваного / Фото: facebook.com/VladislavAbdula

«Він регулярно передавав окупантам паливо, а також талони на пальне, які давали змогу російським загарбникам безперешкодно заправляти військову техніку і службовий автотранспорт на його АЗС», — розповів Абдула.

За даними слідства, серед його «споживачів» були представники збройних сил держави-агресора та місцева окупаційна адміністрація РФ. Щоб наповнювати свої резервуари підозрюваний отримував паливо із захопленої росіянами нафтобази в Шевченковому.

Під час окупації забезпечував росіян пальним: СБУ затримала підозрюваного / Фото: facebook.com/VladislavAbdula

Залишки палива чоловік розпродував за готівку, отримуючи оплату в російських рублях, а з отриманих прибутків щомісяця сплачував «ренту» до бюджету РФ.

Після звільнення району мешканець залишився в селищі, однак, співробітники СБУ задокументували факти його співпраці з росіянами й затримали чоловіка.

Під час окупації забезпечував росіян пальним: СБУ затримала підозрюваного / Фото: facebook.com/VladislavAbdula

Під час обшуку за місцями роботи та мешкання підозрюваного правоохоронці виявили вантажну автоцистерну «Урал» із нашвидкуруч зафарбованою на кабіні літерою «Z», а також інші докази його співпраці з окупантами.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили чоловіку про підозру за ч. 1 ст. 111–2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Наразі чоловік перебуває під вартою. Йому загрожує 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також

  • На Харківщині судитимуть колишнього мера Куп’янська за державну зраду.
  • У Куп’янську загинула людина через російський обстріл.