Петиція про скасування реорганізації Довженко-Центру набрала необхідних 25 тисяч підписів. Тепер її повинен розглянути Кабінет міністрів.
Автор петиції називає реорганізацію фактично ліквідацією національного кіноархіву. Адже Довженко-Центр зберігав українські стрічки з 1994 року.
«А це величезний удар по культурній спадщині і по міжнародному іміджу української влади, особливо під час війни, коли Україна у крові виборює власну ідентичність», – наголошує автор.
Про що йдеться?
- 16 серпня Державне агентство України з питань кіно оприлюднили наказ про реорганізацію «Довженко-Центру», де-факто означає ліквідацію національного кіноархіву.
- 26 серпня профільний комітет Верховної Ради рекомендував невідкладно скасувати наказ про фактичне знищення Довженко-Центру.
- Виконувачка обов’язків Національного центру Олександра Довженка Олена Гончарук заявила, що Україна, у разі реорганізації закладу, втратить місце у Міжнародній федерації кіноархівів.
- На захист Довженко-центру стала Асоціація європейських кіноархівів і сінематек, яка наголосила, що інституція є «безцінним джерелом поширення української культури та перспективи протягом останніх шести місяців, а його команда сформувала важливу частину інформаційної мережі, яка познайомила з українським мистецтвом багато нових глядачів у всьому світі у цей вирішальний час».
Gwara Media також висловили свою позицію щодо реорганізації «Довженко-Центру».
Якщо ти знайшов помилку, виділи потрібний фрагмент та натисни Shift + Enter.
Останні новини
Читай
Реєстрація
Або
Ще не зареєстровані? Перейти до входу!
Відновити пароль
Перейти до входу!
Дякуємо!
Тобі зараз має прийти повідомлення на пошту, з підтвердженням реєстрації!
P.S. Обережно, інколи лист може потрапити у спам
Дякуємо!
Тобі зараз має прийти повідомлення на пошту з посиланням для зміни паролю!
P.S. Обережно, інколи лист може потрапити у спам