Раніше пацієнт міг отримати перший електронний рецепт без візиту до лікаря, якщо у нього були гострі або хронічні захворювання. З 19 жовтня ця вимога перестала бути обов’язковою, пишуть у Міністерстві охорони здоров’я.

«Це означає, що навіть якщо пацієнт звертається до лікаря дистанційно вперше, лікар має право прийняти рішення про виписування електронного рецепта на ліки без проведення особистого прийому пацієнта. Виняток — пацієнти, які проходять замісну підтримувальну терапію», — йдеться в повідомленні.

При цьому лікар повинен призначати ліки дистанційно, враховуючи слова пацієнта про його стан, скарг і первинної медичної історії. Лікар також має зареєструвати це у системі охорони здоров’я.

Для наркотичних і психотропних ліків відтепер обов’язковий електронний рецепт, що дозволяє пацієнтам, що потребують знеболення під час складного лікування, отримувати ліки більш зручним способом. У випадку активних бойових дій і для екстемпоральних наркотичних ліків (виготовлених в аптеці) залишається в силі паперовий рецепт.

Загальна мета цих змін — спростити процес призначення і видачі рецептурних ліків та запобігти самолікуванню, кажуть у МОЗ.

Читайте також

З 1 квітня 2023 року в Україні всі рецептурні ліки можна буде придбати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом. Такими є близько 60% препаратів. Інші можна як і раніше придбати в аптеці.