Офіс Генпрокурора України скерував до суду обвинувальний акт проти п’яти міліціонерів спецпідрозділу «Беркут», які брали участь у розгоні протестувальників на Майдані у лютому 2014 року.

«Вони застосували до учасників акцій протесту табельну гладкоствольну та автоматичну нарізну вогнепальну зброю, споряджену бойовими припасами. В результаті цього загинуло 48 та отримали вогнепальні поранення 90 мітингувальників», — йдеться в повідомленні.

Обвинувачені “беркутівці” / Фото: Офіс Генпрокурора

Під час розслідування частину зброї, яка використовувалась для вчинення злочинів та була прихована або пошкоджена, знайшли та ідентифікували, зазначають в Офісі Генпрокурора.

Обвинуваченим інкримінуються перешкоджання проведенню мирних зібрань, перевищення службових повноважень, терористичні акти, вбивства протестувальників та крадіжка зброї.

Як зазначають в Офісі Генпрокурора, чоловіки переховуються на території Росії та отримали громадянство РФ, тому судовий процес відбуватиметься за їх відсутності.

Довідка 

20 лютого 2014 року, за даними Офісу генерального прокурора, на вулиці Інститутській загинуло 48 людей. Сотні отримали поранення та травми. Судовий розгляд щодо п’ятьох бійців Беркута  тривав з травня 2016 року до листопада 2022 року. У грудні 2019-го обвинувачених передали Росії під час обміну полонених.

На початку 2020 року Сергій Тамтура та Олександр Маринченко повернулися до України, аби, як самі те повідомляли, довести свою невинуватість. Спершу справу розглядали лише по них, а далі, коли в України прийняли закон про заочне розслідування, справу об’єднали і почали розглядати по п’яти беркутівцях.

Читайте також

  • Бійців Беркута визнали винними у розстрілах на Майдані. Троє підозрюваних отримали терміни, а двох виправдав суд.