Управління Верховного комісара ООН щодо прав людини підтвердило 5 916 випадків загибелі і 8 616 – поранення цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.

Такі дані від УВКПЛ ООН вказані станом на 19 вересня 2022 року.

Більшість зафіксованих жертв серед цивільного населення були спричинені застосуванням зброї вибухової дії з широкою зоною ураження, у тому числі обстрілами з важкої артилерії, реактивних систем залпового вогню, ракет та повітряними ударами.

УВКПЛ вважає, що фактичні цифри є значно вищими, оскільки надходження інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, і багато повідомлень все ще чекають на підтвердження. Це стосується, наприклад, Маріуполя (Донецька область), Ізюма (Харківська область), Лисичанська, Попасної та Сєвєродонецька (Луганська область), де є повідомлення про чималі жертви серед цивільного населення.

З 1 до 18 вересня 2022 року УВКПЛ зафіксувало 625 жертв серед цивільного населення:

  • 164 загиблих (56 чоловіків, 37 жінок, 1 дівчинка, 3 хлопчики, а також 1 дитина та 66 дорослих, стать яких наразі невідома); та
  • 461 поранених (111 чоловіків, 76 жінок, 6 дівчат, 19 хлопців, а також 11 дітей і 238 дорослих, стать яких наразі невідома).

У тому числі:

  • 117 загиблих і 365 поранених у 91 населеному пункті в районах (частинах районів), які на момент виникнення жертв перебували під контролем України (77%); та
  • 47 загиблих і 96 поранених у 8 населених пунктах у частинах Луганської та Донецької областей, що перебувають під контролем російських збройних сил та пов’язаних з ними збройних формувань (23%).

За типами зброї/інцидентів:

  • Вибухова зброя з широкою зоною ураження: 160 загиблих і 427 поранених (94%);
  • міни та вибухонебезпечні боєприпаси: 4 загиблих і 34 поранених (6%).

Зазначимо, що Gwara Media показує життя деокупованих міст та селищ Харківської області. Зокрема, ми підготували репортажі з Гракового, Балаклії та Козачої Лопані. Правоохоронні органи вже фіксують воєнні злочини російської армії.